trioconferences.pl

Blog tematyczny o pracy i biznesie.

Finanse

Jaką funkcję pełni doradztwo finansowe?

Jaką funkcję pełni doradztwo finansowe?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu w banku, to dlatego doradztwo finansowe cieszy się tak dużą popularnością. Zakup nowego auta lub budowa domu wiąże się z koniecznością posiadania dużej ilości gotówki. Niewiele osób może sobie jednak pozwolić na taki wydatek. Dlatego też dla wielu z nich zaciągnięcie kredytu może okazać się koniecznością. Należy pamiętać o tym, że aby zaciągnąć kredyt w banku należy posiadać tzw. zdolność kredytową. Określa się ją, m.in. na podstawie miesięcznych zarobków oraz historii kredytowej. Wiele osób nie ma zdolności kredytowej, w związku z czym zaciągnięcie kredytu jest dla nich niemożliwe. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług doradcy finansowego, który pomoże w realizacji określonego celu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • na czym polega doradztwo finansowe
  • jak zostać doradcą finansowym
  • z jakiego zakresu prawa, doradca świadczy usługi

Doradztwo finansowe – na czym polega?

Zawód doradcy finansowego cieszy się bardzo dużą popularnością oraz uznaniem. Z usług takiego specjalisty korzystają przede wszystkim osoby, które zastanawiają się nad zaciągnięciem kredytu w banku. Doradca finansowy pełni szereg różnego rodzaju funkcji. Przede wszystkim pomaga on swoim klientom w doborze najkorzystniejszej oferty. Wiele banków oferuje kredyty, jednak wszystkie oferty różnią się od siebie pod pewnymi względami. Doradca finansowy skrupulatnie analizuje oferty bankowe, z uwzględnieniem ich wad i zalet, a następnie przedstawia klientom najlepsze rozwiązanie. Doradca finansowy zwiększa również wiarygodność swoich klientów w oczach banku i pomaga w pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o kredyt.

Jak zostać doradcą finansowym?

interpretacje podatkowe

Wydawać by się mogło, że zawód doradcy finansowego wymaga ukończenia studiów wyższych z zakresu ekonomii. Okazuje się bowiem, że zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju, doradca finansowy nie musi mieć ukończonych żadnych kursów ani szkoleń w tym zakresie, a także nie wymaga się od niego ukończenia studiów wyższych. Doradcą finansowym może zostać każda osoba, która ma średnie wykształcenie i czuje się dobrze w tej branży. Warto jednak mieć na uwadze, że zdecydowanie większą renomą na rynku pracy cieszą się specjaliści, którzy posiadają certyfikaty potwierdzające ich kwalifikacje, a także mają ukończone studia wyższe.

Czy doradca finansowy świadczy usługi z zakresu prawa podatkowego?

Z usług doradcy finansowego korzystają również przedsiębiorcy. Taki doradca bardzo często ma odpowiednią wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Należy jednak pamiętać, że jego głównym zadaniem jest analiza produktów bankowych. Dlatego też w kwestiach podatkowych zdecydowanie lepiej udać się do doradcy podatkowego.


Niemniej jednak doradca finansowy ma podstawową wiedzę jeśli chodzi o interpretacje podatkowe. Dlatego też wizyta u takiego specjalisty może okazać się pomocna dla wielu przedsiębiorców. Szczególnie tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie. Zawód doradcy finansowego cieszy się bardzo dużym uznaniem w dzisiejszych czasach i nic nie zapowiada tego, aby ten stan rzeczy miał się w najbliższym czasie zmienić.

Udostępnij