Klienci firm oferujących pozabankowe pożyczki gotówkowe w ostatnim czasie najczęściej wybierają pożyczki przez internet. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być to, że tego typu zobowiązanie jest łatwo dostępne oraz można je zaciągnąć szybko i skutecznie, gdyż nie trzeba w tym celu wychodzić z domu, a decyzja wydawana jest zdalnie już w kilka minut po złożeniu wniosku. Ale czy jest to jedyna droga uzyskania pożyczki pozabankowej? Oczywiście, że nie portfolio usług pozabankowych instytucji finansowych jest zdecydowanie bardziej rozbudowane m.in. o pożyczki udzielane w domu klienta. Czy warto skorzystać z takiej oferty i do jakich klientów jest ona skierowana?
Czym jest pożyczka domowa?
Jest to alternatywa pożyczki chwilówki online, przez telefon czy sms. Są udzielane przez firmy pożyczkowe dysponujące zespołem mobilnych doradców klienta, którzy odwiedzają zainteresowanych pożyczkobiorców, aby uzupełnić wniosek o pożyczkę, w razie akceptacji przekaz środki pieniężne oraz odbierać poszczególne raty. Zatem nie jest to oferta każdej firmy a jedynie rozwiniętych i wyspecjalizowanych w pożyczkach udzielanych w domu klienta instytucji finansowych.
Dla kogo oferta pożyczek domowych?
Pożyczki domowe obsługiwane przez doradcę firmy pożyczkowej w miejscu zamieszkania klienta, są propozycją dla osób potrzebujących w krótkim czasie pozyskać kwotę najczęściej do kilku tysięcy złotych, ale przeszkodą w ich uzyskaniu jest brak konta bankowego. Jak się okazuje posiadanie konta bankowego wymagane jest w przypadku większości pożyczek udzielanych online czy przez telefon.
Poza tym odbiorcą pożyczki do domu są osoby, które nie radzą sobie z elektronika lub nie mają sposobności aby skorzystać w oferty online. Są to na przykład osoby starsze, które nie korzystają z komputera i sieci, dlatego preferują kontakt osobisty i uzyskanie gotówki do ręki. Takie rozwiązanie docenią też osoby niezmotoryzowane lub mające problemy z poruszaniem się, dla których wizyta w placówce byłaby znacznym utrudnieniem.
Oczywiście pożyczkobiorca musi też spełnić podstawowe wymagania, gdyż z tego typu usług finansowych może skorzystać osoba, która:
• jest pełnoletnia,
• ma polskie obywatelstwo,
• posiada numer PESEL,
• ma ważny dowód osobisty,
• posiada miejsce zamieszkania w Polsce.
Kluczowe jest kryterium wieku i często nie wystarczy tylko ukończenie 18 roku życia. Wymóg minimalnego wieku może być wyższy i wynosić 21-23 lata. Górna granica wieku też może być ograniczona i tu w zależności od instytucji finansowej widełki mieszczą się w przedziale od 65 do 80 lat.
Plusy i minusy pożyczek w domu
Pożyczka gotówkowa udzielana w domu klienta choć wydaje się przestarzała to dane firm pożyczkowych świadczą o czym innym. Ciągle istnieje spore zainteresowanie taką formą uzyskania dodatkowych środków pieniężnych wśród różnych grup klientów. Zaletą pożyczek z obsługą domową po pierwsze jest wygoda aplikowania o dodatkowe pieniądze oraz uiszczania rat pożyczkowych – do rąk własnych, z chwilą odwiedzenia pożyczkobiorcy oraz podczas regularnych wizyt pracownika firmy pożyczkowej. Zatem formalności można załatwić w komfortowych warunkach, w dogodnym dla klienta terminie. A wszelkie wątpliwości można wyjaśnić przed podpisaniem umowy podczas spotkania z pracownikiem firmy pożyczkowej.
Po drugie dla pewnej części pożyczkobiorców zaletą jest to, że nie trzeba mieć konta bankowego i nie stosuje się weryfikacji tożsamości poprzez przelew bankowy, nie trzeba instalować aplikacji na smartfonie ani zakładać konta w bankowości internetowej. Choć osoby zadłużone nie powinny zaciągać kolejnych zobowiązań aby nie pogłębiać spirali zadłużenia to jest to pożyczki domowe to jest rozwiązanie również dla nich, gdyż przekazanie osobiste gotówki omija konto zajęte przez komornika.
Z kolei wadą takiego rozwiązania są koszty związane z obsługą domową pożyczki, które mogą okazać się wyższe niż w przypadku pożyczek online. Wynika to z dodatkowych kosztów ponoszonych z tytułu udzielenia pożyczki przez firmę m.in. utrzymanie pracowników i dojazdy do klientów.
Jak skorzystać z pożyczki do domu?
Zazwyczaj zaczyna się od tego, że to klient odpowiada na ogłoszenie i ofertę w nim zawartą. Następnie w ustalonym terminie dochodzi do spotkania w domu klienta, a podczas wnioskowania o pożyczkę wymagane jest przedstawienie dokumentów potwierdzających sytuację zawodową oraz wysokość miesięcznych dochodów. Dodatkowe wymagania dotyczące potencjalnych pożyczkobiorców zaciągających pożyczkę z obsługą domową mogą być różne, w zależności od przyjętej polityki pożyczkowej danej firmy.
Materiał zewnętrzny