trioconferences.pl

Blog tematyczny o pracy i biznesie.

Biznes

Jak zostać bogatym? Sprawdzone porady

Jak zostać bogatym? Sprawdzone porady

Miesięczny dochód powyżej 7,6 tysięcy złotych brutto jest przepustką do grona osób zamożnych. Natomiast przekroczenie 21 tysięcy złotych w skali miesiąca otwiera drzwi do klubu ludzi bogatych. Warto dowiedzieć się, jakie są najlepiej płatne zawody w Polsce i jak zostać bogatym.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co wiedzieć o byciu bogatym
  • jak zostać bogatym
  • czy trzeba oszczędzać, by zostać bogatym

Bycie osobą bogatą – co warto wiedzieć?

Nie ma jednej i sprawdzonej drogi do zamożności. To, co sprawdzi się u jednych, u innych może okazać się klęską. Jednakże nie warto się poddawać. Istnieje wiele wskazówek oraz zaleceń, które mogą pomóc w staniu się bogatym.

Przede wszystkim warto mądrze wybrać swoją drugą połówkę. Nie chodzi tu od razu o to, żeby wyjść za mąż dla pieniędzy i stać się właścicielem połowy majątku męża bądź żony. Celem jest to, żeby partner był wsparciem i miał zbliżone cele do naszych. Okazuje się, że o wiele szybciej wzrasta zasobność portfela, jeżeli pracują na to dwie osoby, a nie tylko jedna. Taki małżonek będzie mnożnikiem bogactwa. Trzeba zdecydowanie uważać na partnerów, którzy od pierwszej randki stają okoniem.

Warto w tym przypadku przytoczyć badania naukowców z American Psychological Association. Obliczyli oni, że w kulturze Zachodu aż 90 proc. ludzi weźmie ślub przed 50 rokiem życia, ale około 45 proc. tych ślubów zakończy się rozwodem. W naszym kraju w 2017 r. udzielono prawie 193 tys. ślubów, lecz rozwodów było ponad 66 tys. Każdy wie o tym, że rozwód jest wielkim ciosem nie tylko w relacje pomiędzy dwojgiem ludzi, ale też w ich portfele.

Naukowcy obliczyli też, że nawet przy podziale majątku 50/50 każda ze stron traci ponad 73 proc. swoich zasobów. Jest tak, ponieważ mowa tutaj o prostym efekcie skali. Dwie osoby ponoszą niższe koszty życia, gdy mieszkają w jednym mieszkaniu i korzystają ze wspólnych zasobów, na przykład samochodu. Okazuje się, że zgodne małżeństwo to idealny sposób na bycie majętnym. Natomiast rozwód to najszybsza droga, żeby zapomnieć o bogactwie, a tak przynajmniej przekonują naukowcy.

Jak zostać bogatym?

jak zostać bogatym

Świetnym sposobem na to, żeby być bogatym, jest otaczanie się lepszymi od siebie. Według opinii psychologów społecznych ludzie bardzo często mają tendencję do zabiegów autowaloryzacyjnych. To nic innego jak porównywanie się z ludźmi, którzy są w gorszej sytuacji od naszej, np. są biedniejsi, mają gorsze warunki pracy itd. Warto zaznaczyć, że autowaloryzacja poprawia samopoczucie, ale nie daje impulsu do poprawienia swej sytuacji życiowej, gdyż znajomi mają gorzej. Niestety jest to błędne podejście. Najlepiej szukać ludzi, którzy pomogą stawać się nam lepszym i mądrzejszym człowiekiem. Leniwi i toksyczni przyjaciele zdecydowanie nie pomogą w zapracowaniu na bogactwo, lecz mogą znacznie to utrudnić, co nie jest wskazane.

Oszczędzanie pieniędzy

Żeby stać się bogatym, warto żyć poniżej swoich możliwości. Jeżeli lubi się życie tu i teraz, w którym nie kładzie się nacisku na oszczędzanie pieniędzy, to prawdopodobnie nie zostanie się bogaczem. Przede wszystkim należy roztropnie wydawać pieniądze, a zaoszczędzone fundusze najlepiej inwestować.

Udostępnij