trioconferences.pl

Blog tematyczny o pracy i biznesie.

Marketing

Eurobuty – zwrot od A do Z

Eurobuty – zwrot od A do Z

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się sklep Eurobuty, który w ofercie ma obuwie dziecięce, damskie, a także męskie. Wybór butów na każdą okazję jest ogromny, dlatego każdy klient bez większych problemów może znaleźć coś dla siebie.

Sklep Eurobuty – zwrot, reklamacja i inne zasady

Jest to nowoczesny sklep internetowy, który zapewnia atrakcyjne akcje rabatowe i różnorodne opcje wysyłki. Priorytetem jest oczywiście satysfakcja klientów, dlatego ważną rolę odgrywa Eurobuty zwrot zakupionych produktów. Obowiązujące przepisy prawa wskazują, że klient ma prawo do zwrotu zamówionego towaru w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty jego dostarczenia. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nie trzeba nawet podawać przyczyn odstąpienia od umowy.

Wynika to z ogólnych zasad związanych z zawieraniem umów na odległość. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to tylko konsumenckiej sprzedaży, czyli sprzedaży produktu osobie fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Nie wszyscy mają świadomość, że dla klientów subskrybujących Newsletter przewidziany jest darmowy zwrot na terenie Polski. Produkt należy odesłać w oryginalnym opakowaniu wraz z całą zawartością i w nienaruszonym stanie. Wypełniony formularz i paragon trzeba dołączyć do przesyłki, a także podać numer konta na które mają być przesłane środki pieniężne.

W terminie do 14 dni od daty przyjęcia przesłanego obuwia powinien zostać dokonany zwrot. Warto zaznaczyć, że firma nie przyjmuje przesyłek do odbioru w paczkomacie, a także wysłanych za pobraniem. Trafnie wskazuje się, że formularz zwrotu dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej. Sklep Eurobuty wyróżnia się ilością różnorodnych marek w ofercie. Asortyment został wyselekcjonowany w ten sposób, żeby przypaść do gustu osobom w każdym wieku.

Jak zwrócić buty?

Firma współpracuje z najlepszymi producentami, którzy stawiają na jakość i wykorzystują wysokogatunkowe materiały w procesie produkcji. Na stronie jest również opcja dodania konkretnego produktu do ulubionych, co ułatwia przeszukiwanie strony i znalezienie wymarzonego modelu butów. Bardzo przydatna jest też porównywarka, która ukazuje podstawowe różnice między butami. Należy podkreślić, że przy zwrocie obuwia, które zostało wymienione uwzględniana jest jedynie data otrzymania pierwszej paczki z zamówienia.

W większości przypadków zwrot zostanie uwzględniony, ale może się zdarzyć, że twój wniosek zostanie odrzucony. W przypadku odrzucenia takiego wniosku zostaniesz o tym poinformowany w ciągu 10 dni roboczych. W takim przypadku produkt będzie odesłany na wskazany przez Ciebie adres. Niestety to kupujący ponosi koszty odesłania towaru. Wniosek o zwrot produktu może być odrzucony, jeśli buty będą miały widoczne znaki użytkowania lub po prostu będą uszkodzone.

Inna możliwość? Nadaj zwrot do Eurobuty za pomocą rozwiązania od Wygodne Zwroty.

Eurobuty zwrot i co dalej?

Może się również okazać, że z butami jest wszystko w porządku, ale wybrałeś zły rozmiar. Firma na szczęście natychmiastowo dokonuje wymiany butów na inny rozmiar. Obowiązkiem klienta w takiej sytuacji jest odesłanie butów w stanie nieużywanym i przedstawienie paragonu zakupu. Dowód zakupu w postaci paragonu jest zawsze dodawany do przesyłki. Na życzenie klienta może być również wystawiona faktura. Klient musi jednak o tym wcześniej powiadomić telefonicznie lub mailowo. Żeby dokonać zamówienia w sklepie Eurobuty, należy się zarejestrować i podać wszystkie dane niezbędne do realizacji zamówienia. Na koniec wypada wspomnieć, że na podstawie paragonu przysługuje również 24-miesięczna gwarancja. Gwarancja jest rozpatrywana z tytułu niezgodności towaru z umową. Eurobuty zwrot towaru jest wykorzystywany stosunkowo często przez klientów – warto znać swoje prawa i wiedzieć, ile dni przysługuje na zwrot, a także jak to wygląda krok po kroku.

Udostępnij